Ako vyzerať skvelo na svadobných fotkách

Konečne prišiel ten deň, o pár hodín budete svoji, vyzeráte absolútne očarujúco, všetko ide podĺa Vašich predstáv… Ale okrem najdôležitejšieho momentu dňa- toho veľkého „ÁNO“, Vás čaká ešte mnoho malých potešení spojených so svadobným dňom- a jedným z nich je aj portrétne fotenie. Aj napriek tomu, že väčšina párov sa naň teší, veľa z nich má aj obavy, aby na fotkách vyzerali čo najlepšie. V tomto blogu nájdete užitočné tipy, ktoré Vám pomôžu k tomu, aby ste si fotenie naozaj užili a potom sa tešili z krásnych fotiek.

1. Lichotivý postoj pri fotení

Vo všeobecnosti platí, že sú určité pravidlá na to, ako vyzerať na fotkách lepšie, ktoré fungujú u každého. Niektoré z tých základných sa týkajú postoja tela pri fotení. Každý jeden človek vyzerá uvoľnenejšie a prirodzenejšie, keď nie je fotený v postoji cínového vojačika, čiže keď nestojí priamo oproti fotoaparátu s rukami vedľa tela. Lichotivý postoj je väčšinou mierne zboku, jedna noha trošku vpredu- to vytvorí štíhlejšiu a ženskejšiu siluetu. Ak neviete, čo s rukami, je fajn si ich dať napríklad vbok, čím sa zvýrazní (a zúži) línia pása, prípadne inak mimo oblasti drieku.

2. Kľudne si zoberte na fotenie vtipného kamoša

Jednak Vám to pomôže prekonať prípadnú nervozitu a takisto- nie je nič krajšie na fotkách ako úprimný smiech.

3. Bradu hore, ramená dozadu

Častokrát sa stáva, že aj normálne extrovertný človek sa pri fotení môže necítiť vo svojej koži, prípadne sa hanbiť, čím intuitívne skláňa tvár dolu. Na našich foteniach sa snažíme vytvoriť takú atmosféru, aby ste s tým nemali najmenší problém 🙂 Ak sa však predsa len niečo také stane, snažte sa v každom prípade držať bradu pri fotení hore. Plnšie nevesty sa tak vyhnú dvojitej brade a hanblivejšie nevesty tak budú na fotkách vyzerať sebavedomo a spokojne. Časť svadobných portrétnych fotografií robíme aj z nadhľadu (rebrík), kde to takisto vyzerá super.

4. Svadobná kytica v jednej ruke

Kytica v oboch rukách pôsobí strnulo, oveľa krajšie vyznieva uvolnenejśí postoj s kytičkou v jednej ruke, kľudne aj smerujúcou k zemi.

5. Ak ste nervózna, je to ok

Je to veľký deň a máloktorá nevesta je úplne v pohode, bez najmenšieho náznaku nervozity. Ak máte podobné pocity, nebráňte sa im a kľudne ich vyjadrite. Nenúťte sa do sileného úsmevu, buďte iba sama sebou. Fotky s pravou emóciu sú vždy tie najkrajšie a hlavne- najozajstnejšie 🙂

6. Správny výber miesta

Ak mladomanželia nemajú vybraté žiadne miesta na fotenie, snažíme sa im s výberom pomôcť a nájsť čo najfotogenickejśie varianty. Ala vždy je úplne najlepšie, keď si sami vyberú miesto, ktoré má pre nich nejaký hlbší význam a spája sa nejako s ich spoločným životom, spomienkami. Stále je stokrát krajšia obyčajná lúka, kam sa chodievate spolu prechádzať alebo kaviareň, kde Vás požiadal o ruku, ako “obohratá” fontána na námestí, odkiaľ má svadobné fotky polovica mesta.

7. Buďte v pohybe

Nemusíte stále nutne iba stáť a usmievať sa iba preto, že “sa fotíme”. Kľudne sa prechádzajte, utekajte, skáčte, hádžte sa jeden druhému okolo krku 🙂 Fotky budú krásne prirodzené a nemajte strach, že by kvôli pohybu, neboli ostré. Budú, o to sa už postaráme my.

8. Zapojte rodinu a kamarátov

Áno, svadobný deň a takisto aj fotenie sú hlavne o Vás, ale nemusíte sa báť zapojiť do fotenia aj Vášmu srdcu blízkych ľudí- rodinu alebo napríklad družičky a družbov. Z takýchto fotiek rovnako dýcha atmosféra lásky a nebudete mať s nimi iba obyčajné fotky spred kostola/ radnice, ale aj výnimočné portrétne.

9. A posledná rada na záver- hlavne si to poriadne UŽITE! 🙂

Ak vás zaujíma táto téma, a chceli by ste aby sme sa jej ešte venovali v neskorších blogoch napíšte nám v komentároch.

Zanechajte komentár