Svadobný beauty manuál II.

Nechty

Manikúra je asi prvá vec, na ktorú by ste mali od zásnub myslieť. Kdekoľvek totiž prídete, po oznámení veľkej noviny budú všetci chcieť vedieť váš prsteň a odlupujúci sa lak vie dojem pokaziť. Pri starostlivosti o nechty začneme výživou pokožky rúk, robte si doma masky, napríklad z olivového alebo kokosového oleja, nezabudnite ani na hydratačný krém. Ak máte záujem o umelé nechty, namiesto gélových nechtov vyskúšajte gél-lak. Nechty budú krásne úpravené ako gélové, ale je šetrnejší a vyzerá prirodzenejšie. To je aj najlepšia rada, ktorej by ste sa mali držať- prirodzenosť. Na Deň D netreba nejaký zložitý nail art, zažiariť by mal predsa snubný prsteň a obrúčka. Pri výbere farieb by sme mali brat do úvahy podtón šiat (teplý/studený) a môže byť zladená k farbe pier, kytice či v úplne neutrálnym tóne. Môžte si byť isté, že snímky rúk (ako sa držíte v kostole, ako vám snúbenec navlieka obrúčku či ako držíte kyticu) neuniknú žiadnemu dobrému fotografovi, preto zvoľte manikúru, ktorá bude na svadobných fotkách vyzerať dobre aj o 20 rokov. Klasika ako krvavočervená, jemná ružová či elegantná francúzska manikúra sú viac ako vítané. V prípade otvorených topánok nezabudnite aj na pedikúru.

Deň D Upravené nechty sú dôležité, keď sa vám predsa odštiepi špička nechtu, nepanikárte, pravdepodobne si to nikto ani nevšimne 🙂

Pleť

Pleť je posledný bod nášho beauty manuálu, na ktorý sú všetky nevesty asi najviac zvedavé.
Už mesiac pred svadbou začnite s používaním pleťových masiek podla typu vašej pleti spolu s návšťevou kozmetičky, ktorá vám poradí najlepšie. Mnoho žien si myslí, že má mastnú pleť, pravda však často býva opak- prejav akútnej dehydratácie, kedy sa pleť proti tomu bráni tak, že sa premasťuje. V takom prípade si preberte vašu pleťovú kozmetiku či v nej nemáte niečo agresívne, ako napríklad pleťovú vodu s alkoholom a podobne. Na noc skúste hutnejší krém, aby sa počas spánku pekne vyživila a na deň len nejaký ľahši, povedzme s gélovou konzistenciou- na báze vody nie oleja.

Nevesty bývajú pred svatbou často v strese, čo môže spôsobiť aj nepríjemný herpes na perách. Tie, ktoré k tomu majú sklony by preto mali myslieť na zvýšený príjem B vitamínu. Rovnako je to aj s alergiami- jar/leto ako hlavná svadobná sezóna býva pre alergikov náročná, a tak netreba zabudnúť nabaliť overené lieky, prípadne aj kvapky do očí proti slzeniu a začervenaniu.

Ako sme už aj v minulom dieli spomínali, dodržujte pitný režim, nielen kvôli prevencii bolesti hlavy a celkovej pohode, ale aj kvôli stavu pleti, pretože na vysušenej pleti zle vyzerá a drží aj ten najkvalitnejší make-up.

Základom je rozjasňujúce sérum a primer, ktoré pleť vyhladí a zaručí dlhšiu výdrž. Pri samotnom make-upe doporučujem dbať na ochranu pred slnkom SPF faktorom- či už v kréme alebo v samotnom make-upe.

Svadobné líčenie by malo byť jemné a svieže aby nevesta zažiarila naplno. Vizážistka, ktorú si objednáte, musí presne odhadnúť intenzitu líčenia, ktoré by malo byť intenzívnejšie ako nosíte bežne, pretože na fotkách vždy vyzerá jemnejšie, ale zároveň stále prirodzené a dievčenské aj naživo. Kontúrovanie a umelé trsy mihalníc (ak si ich klientka želá) by mali byť samozrejmou súčasťou svadobného líčenia. Nezabudnite na obočie, ktoré dáva celej tvári výraz.

Deň D

Nezabudnite na úsmev na perách, ktorý je ten najlepší make-up 🙂

Dúfame, že vám budú tipy našej vizážistky nápomocné a že sa v svoj svadobný deň budete cítiť krásne 🙂 Jej prácu a kontakt nájdete tu: https://www.facebook.com/Paulas-Beautique-830902807023170/

Balíčky (fotografia + vizáž) u nás  🙂

Zanechajte komentár