Svadobný beauty manuál I.

Každá žena túži vyzerať vo svoj svadobný deň úžasne. Úžasne však neznamená len šikovný vizážista v Deň D, ide o komplexnejšiu prípravu, aby v tento špeciálny deň zažiarila naplno. Ponúkame vám manuál s tipmi od vizážistky Pauly Pokornej z Paula’s Beautique, ktoré sme zoradili do 4 okruhov, špecializujúcich sa na telo, vlasy, nechty a pleť. V dnešnom diely sa budeme venovam prvým dvom zmieňovaným.

 

VLASY

Príprava:

Špeciálna starostlivosť o vlasy by mala začať približne 2 týždne pred svadbou návštevou kaderníčky, ktorá vám dá dokopy rozštiepené končeky a dofarbí odrasty. Držte sa špecialistu, na ktorého sa môžte spoľahnúť rovnako ako overeného strihu a farby- vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam, ktoré pôjdu do svadby len ťažko napraviť. Určite nezabudnite na skúšku účesu, vtedy prediskutujete s kaderníkom aký máte strih šiat a jeho doporučenie(- aké účesy by sa dali spraviť s vašou dĺžkou a kvalitou vlasou) a vašou vysnívanou predstavou. Prineste si fotky, pretože slová ako „jemné vlny“, „vyšší drdol“ či „elegantné a moderné“ môžu znamenať pre každého niečo iné.

Tipy v Deň D

Umyte si vlasy deň dopredu, inak sa s nimi môže tažko manipulovať. V tento deň si naplánujte kaderníka skôr ako vizážistu, nemusíte sa tak báť rozmazania make-upu. Doporučujeme obliecť si top, ktorý nemusíte prezliekať cez hlavu, napr. košeľu.

 

TELO

Príprava:

Aby ste boli v celkovej pohode a vyzerali ste čo najlepšie, alfou a omegou je spánok a dostatočný pitný režim- 2 litre čistej vody sú základ, môžte ich doplniť ovocnými a zeleninovými šťavami. Aby vám svadobné šaty čo najlepšie sadli, vylúčte alkohol, ktorý pokožku vysušuje a potraviny, čo zavodňujú a nafukujú.

Keď už sme pri svadobných šatách, nezabudnite, že aj biela má rôzne odtiene- smotanová, maslová či klasická ľadovobiela- tá však pristane len málo typom s dokonalou pleťou. Všetky budú dobre vyzerať na farebne vytónovanej pokožke, no teste pred svadbou si dajte pozor na neodskúšané samoopalovanie prostriedky či nadmerné slniečko, nechcete sa v deň D. šúpať. Týžden až 3 dni dopredu sa objednajte na depiláciu neželaných chĺpkov- predstihom si zaistíte, že prípadné podráždenie pokožky do svadby zmizne. Nezabudnite na peeling a hydratáciu telovým mliekom- zabránite tak suchým lakťom.

Tipy na Deň D

Začnite výdatnými raňajkami, nech nedopadnete ako jedna naša nevesta, ktorej prišlo počas svadobného fotenia nevoľno a na otázku čo jedla, povedala, že toho moc nestihla, len jedno poldeci. Raňajky sú základ!

Leto- ako hlavná svadobná sezóna predznamenáva vysoké horúčavy, preto myslite na opaľovací krém pre vás aj vášho partnera. Apropo leto, nezabudnite na antiperspirant, treba niečo dodávať? Asi už len to, že na trhu už sú aj prípravky, ktoré nanesiete ešte večer a ochránia vás na druhý deň aj po rannej sprche. Posledným bodom je parfém, v prípade slnečného dňa ho naneste len na vlasy a šaty, na pokožke môže spôsobiť pigmentové fľaky

 

Pre tento diel je to všetko, ďakujeme za návštevu, v ďalšom sa budeme venovať nechtom a pleti, dúfame, že si ho nenecháte ujsť.

Majte sa krásne!

Zanechajte komentár